مدل لباس عروس مناسب اندام شما
لباس عروس

هنگامی که جست و جو برای پیدا کردن لباس عروس رویایی خودتان را شروع می‌کنید قدم در راه سختی می‌گذارید و وارد دریای بی‌انتهای لباس عروس های زیبا و سفیدی می‌شوید که می‌توانند شما را گیج و سر در گم کنند. احتمالاَ از قبل لیستی در ذهنتان از سبک و مدل مورد علاقه‌تان آماده کرده اید، اما از کجا می‌فهمید که کدام لباس عروس متناسب با اندام شما است؟ شما در بیشتر مزون های لباس عروس زمانی حدوداَ یک تا دو ساعت می‌توانید صرف پرو و انتخاب لباس مورد علاقه‌تان کنید و دانستن نکاتی اضافه در این زمان محدود میتواند بسیار کمک کننده باشد. ما در آینه شمعدون قبلا هرچیزی که در انتخاب بهترین لباس عروس باید بدانید را منتشر کرده ایم و این بار نکاتی را که برای انتخاب لباس عروس متناسب با اندام شما باید بدانید را برایتان نوشته‌ایم.

یکی از راه های آسان و استانداردی که برای محدود کردن گزینه هایتان وجود دارد این است که با فهمیدن مدل و فرم لباسی که زیباهایتان را دو چندان کند و قسمت هایی از بدنتان را که کمتر دوست دارید بپوشاند، بفهمید که کدام لباس عروس متناسب با اندام شما است. برای شروع باید بفهمید که فرم بدن شما چیست؟

برای اینکار یک نوار سانتی متر بردارید و از اطرافیانتان بخواهید که سرشانه های شما، دور سینه، دور باسن و کوچک ترین قسمت کمرتان را اندازه بگیرد. وقتی که اندازه های شما مشخص شد بررسی کنید که کدام یک از دسته بندی های زیر بیشتر نشان دهنده فرم بدن شماست. توجه داشته باشید که هیچ کدام از فرم های زیر بر دیگری ترجیح ندارد و همچنین اینکه معمولاَ بدن افراد به صورت مطلق در یک دسته بندی خاص قرار نمی‌گیرد.

 

انتخاب بهترین مدل لباس عروس

 

  •  مستقیم،مستطیل ورزشکارانه

اگر سرشانه، دورسینه و باسن شما تقریبا هم اندازه هستند و کمر شما به مقدار زیادی کوچکتر نیست فرم بدن شما صاف و مستطیلی و ورزشکارانه است.

  • مثلث وارونه

اگر اندازه سرشانه و یا دور سینه ی شما بیشتر از باسنتان است فرم بدن شما مثلث وارونه است.

  • فرم بدن گلابی

اگر اندازه دور باسن شما بیشتر از دور سینه و سرشانه هایتان است، فرم بدن شما گلابی است.

  • فرم بدن ساعت شنی

اگر دور باسن، سینه و سرشانه هایتان تقریباَ یک اندازه هستند و کمرتان حدود بیست و پنج درصد کوچک تر از باسنتان است، فرم بدن شما ساعت شنی است.

حالا مدل های محبوب و معمول لباس عروس را بررسی میکنیم تا بفهمیم کدام لباس عروس متناسب با اندام شماست.

 

مدل لباس عروس مناسب اندام درشت

لباس عروس های بلند با دامن پف دار

اگر می‌خواهید در روز عروسی خود احساس شاهزاده ای در قصه های پریان بکنید این نوع لباس ها بهترین انتخاب ها برای شما هستند. این لباس ها که معادل انگلیسی آن بال گاون است با دامن های بزرگ و پف دار و بالا تنه های چسبیده به بدن هستند و دامن از بالای باسن شروع می‌شود.یکی از محبوب ترین مدل لباس های عروسی و متناسب با بیشتر فرم های بدن هستند. این لباس ها مناسب عروس های با استایل مستطیل و ورزشکارانه است چرا که پف های لباس میتواند شما را دارای اندام برجسته تر نشان بدهد. البته باید توجه کنید که اگر کوچک اندام هستید به هیچ وجه چنین مدلی انتخاب نکنید چرا که در دامن بزرگ و پفی آن گم می‌شوید.

 

مدل لباس عروس پری دریایی

مدلی که نیازی به توضیح ندارد و همه با چسبندگی آن روی کمر و باسن و آزاد شدن دامن آن از روی زانو ها آشنا هستید. اگر فرم بدن شما ساعت شنی است و دوست دارید که اندام برجسته تان به خوبی در لباستان نشان داده شود این مدل مناسب شماست. البته باید توجه کنید که این لباس تقریبا یکی از سخت ترین لباس ها برای رقص و حرکت است و اگر نمیخواهید لباستان زیاد شما را محدود کند این لباس انتخاب خوبی برای شمانیست. همچین این لباس مناسب کسانی که فرم بدنشان گلابی شکل است نیز مناسب نیست، چرا که پایین تنه ی آنها را بزرگتر از آنچه که هست نشان می‌دهد.

 

مدل لباس عروس مناسب افراد قد کوتاه

 

مدل لباس عروس ساده و عمودی

 

مدل لباس ساده که متناسب با فرم بدن شما بدون هیچ برش و یا گشادی اضافه ای به روی بدن شما می‌نشیند. این مدل لباس بسیار مناسب عروس های کوچک اندام است چرا که آن ها را قد بلند تر نشان می‌دهد. اگر فرم بدنتان گلابی و یا مثلث وارونه است این لباس انتخاب مناسبی برای شما نیست چرا که ممکن است اندام شما را نامتوازن نشان بدهد.

 

مدل لباس عروس با دامن از کمر به پایین

این نوع لباس ها جدا از بالا تنه ی چسبیده به بدن که میتواند مدل یقه‌ی بدون بند و یا دلبری و… داشته باشد دامنشان از پایین تر از خط کمر شروع می‌شود و مناسب عروس خانم هایی است که میخواهند بالاتنه ی خوش فرمشان را به رخ بکشند. همچنین اگر فرم بدنتان مستطیلی است این لباس مناسب شما نیست چرا که باعث می‌شود برجستگی های بدنتان کمتر مشخص شود.

مدل لباس عروس با فرم A

این مدل همانطور که از اسمش مشخص است بالا تنه ای متناسب و چسبیده به اندام شما دارد و دامن آن تقریبا از روی شکم به پایین و دور کمر به آرامی به شکل حرف A شروع میشود.این مدل از محبوب ترین انتخاب هاست و با همه ی فرم های بدن متناسب است و بسته به سلیقه و شخصیت عروس ها است که این لباس را انتخاب بکنند یا نه. برای مثال این لباس با شخصیت افراد ساده پسند بیشتر هماهنگ است و اگر به دنبال لباسی هستید که اندامتان را جذاب تر نشان بدهد این مدل لباس را انتخاب نکنید.

مدل لباس عروس مناسب افراد قد بلند

 

توجه به این نکته مهم است که در فهمیدن اینکه کدام لباس عروس متناسب با اندام شما است به نظر فروشنده ها و خیاط های لباس عروس توجه کنید و نگذارید تصویر ایده آلی که از لباس عروس رویاییتان دارید چشمتان را روی جواب هایی که مشاوران خرید لباس عروس به پرسش اساسی لباس عروس متناسب با اندام شما را ببندد. شما می‌خواهید در روز عروسی خود لباسی را پیدا کنید که حقیقتاَ به شما حس زیبایی بدهد و دیگران نیز متوجه زیبایی و برازندگی آن بر بدن شما بشوند پس بهتر است همه ی موارد را در نظر بگیرید.

بعد از اینکه متوجه شدید کدام لباس عروس متناسب با اندام شما است نوبت قسمت هیجان انگیز می‌رسد. پرو و خرید لباس عروس! مدل لباس عروس خود را انتخاب کنید و در انواع پارچه ها و جزئیات آن را امتحان کنید، با اعتماد به نفس آن را بپوشید و از روز بزرگتان لذت ببرید.

هرچیزی که باید در مورد "لباس عروس" بدانید!

مشاهده مطالب

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *