هزینه عروسی
برنامه ریزی عروسی

برگزاری مراسم عروسی تقریباَ کی از پر هزینه‌ترین کار هایی ‌است که در طول زندگی‌تان انجام می‌دهید پس مهم است که قبل از اینکه برای مراسم عروسی‌تان برنامه ریزی کنید تمام هزینه ‌ها را خوب بررسی کنید و بر اساس بودجه‌تان تصمیم بگیرید. اکثر عروس و داماد ها وقت حساب وکتاب برای هزینه عروسی  پول ورودی تالار عروسی، لباس عروس، آرایشگاه، جهیزیه و مورادی از این قبیل می‌کنند اما در برگزاری مراسم عروسی هزینه‌های پنهانی هستند که در تمام عروسی‌ها وجود دارند که بخش بزرگی از بودجه‌تان را به خودشان اختصاص می‌دهند اما کمتر کسی به آن‌ها توجه کرده اند، ما در آینه شمعدون تمام این هزینه‌های پنهان و راه‌هایی برای برطرف کردن‌شان برایتان نوشته‌ایم تا با برنامه‌ریزی و حساب شده بتوانید یک عروسی ارزان بگیرید.

خشکشویی لباس عروس

بعد از اینکه لباستان را تحویل گرفتید یک بار لباستان را با تمام اکسسوری‌ها بپوشید تا مطمئن شوید ‌همه‌چیز بی نقص است و کفش یا لباس‌تان شما را اذیت نمی‌کند، بعد از این باید لباس عروس‌تان  را فرد مورد اعتمادی بسپارید تا مطئن شودی جای لباس‌تان امن است و وسوسه نشوید که دوباره آن را بپوشید. سعی کنید لباستان را در یک فضای آزاد آویزان کنید و یا کف کمدتان آن را بخوابانید تا چند روز مانده به جشن متحمل هزینه عروسی برای تمییز کردن آن یا برطرف کردن چروک‌های آن نشوید.

هزینه‌ی حمل و نقل

شما تقریباَ هیچ کدام از وسایل عروسی‌تان را از یک مکان و یک زمان تهیه نمی‌کنید بپس باید هزینه‌های حمل و نقل خدمات مختلف عروسی‌تان را در نظر بگیرید؛ هزینه حمل و نقل کیک،گیفت‌های عروسی، عکس‌های آماده شده برای جشن عروسی، میوه،شیرینی و … از هزینه‌هایی هستند که معمولاَ هنگام عقد قرارداد به آن‌ها توجه نمی‌کنند.

هزینه‌ی تاخیر در برگزاری جشن عروسی

هیچ جشن عروسی درست سر وقت برگزار نمی‌شود و ممکن است جشن‌تان به همین علت کمی بیشتر از آنچه از قبل تعیین شده طول بکشد، پس باید هنگام عقد قرارداد با دی‌جی،تشریفات و سالن عروسی حواستان به این تاخیرها باشد، چرا که معمولاَ برای ساعت‌های بیشتر هزینه اضافی دریافت می‌کنند.

برگزاری مراسم حنابندان و پاتختی

برگزاری این مراسم‌ها شب قبل و روز بعد از عروسی باعث می‌شود که در دسته بندی هزینه عروسی قرار بگیرد پس باید از قل حواستان به خرید میوه و شیرینی و ملزومات پذیرایی از مهمان‌های این دو جشن باشید تا بعد غافلگیر نشوید.

خرید لباس و اکسسوری برای فرمالیته

یکی از چیزهایی که به‌تازگی بین عروس و دامادها رایج شده عکاسی فرمالیته است، هزینه عکاسی فرمالیته معمولاَ در قراردادی که با عکاسی منعقد می‌کنید و در کنار هزنیه عکاسی مراسم عروسی‌تان ذکر می‌شود اما خرید لباس برای روز عکاسی اسپرت و فرمالیته و بقیه اکسسوری‌هایی مثل پاپیون،تاج گل و … هزینه‌های جداگانه‌ای برای شما به بار می‌آورد.

هزینه عروسی

هزینه عروسی که برای عاقد و خطبه عقد می‌کنید

این مورد با این‌که از موارد ضروری برای جشن عروسی است ولی کسی به آن توجه نمی‌کند، هزینه خواندن خطبه عقد به طور متوسط حدود ۴۰۰ هزار تومان است و ممکن است با کم و زیاد کردن مواردی تغییر کند، برای مثال خواندن خطبه عقد آریایی معمولاَ به هزینه‌هایتان اضافه می‎کند. پیشنهاد ما این است که از قبل در یکی از دفاتر رسمی ازدواج عقدتان را کمترین هزینه رسمی کنید تا در روز برگزاری جشن به یکی از نزدیکان و آشنایان‌تان بگویید عقد شما را به همان صورتی که دوست دارید بخواند.

هزینه عروسی

انعام و شیرینی به خدمات‌دهنده‌ها

تقریباَ تمامی خدمات‌دهنده ها در روز عروسی از شما تقاضای شیرینی می‌کنند؛ از آرایشگاه عروس و دماد گرفته تا خدمت‌کارهای جشن‌تان، پس بهتر است از قبل فکر این مورد را بکنید.

به نظر شما چه موارد دیگری ازهزینه عروسی هست که ممکن است از چشم عروس و دامادها پنهان بماند؟ شما در برگزاری جشن عروسی‌تان به چه هزینه‌هایی برخوردید که فکرش را نکرده بودید؟ از تجربه‌هایتان برای عروس‌های دیگر بنویسید.

هرچیزی که باید در مورد "برنامه ریزی عروسی" بدانید!

مشاهده مطالب

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *