عکاسی و فیلم برداری

مسلماَ شما هم مثل هر عروس دیگری دوست دارید آلبوم عکس عروسی زیبایی داشته باشید و در عکس هایتان زیباتر از همیشه به نظر برسید.ما در آینه شمعدون تمام رازهایی که باید بدانید تا عکس عروسی شما بی نقص و رویایی باشد برایتان نوشته ایم.

 

سبک عکاسی خاصتان را پیدا کنید

اولین قدم برای داشتن عکس عروسی بسیار زیبا انتخاب یک عکاس حرفه ای است،سوالی که باید قبل از جست و جو بین آتلیه های مختلف از خودتان بپرسید این است که عکس های ایده آل شما چگونه هستند؟به طور کلی سه سبک برای عکاسی عروسی وجود دارد: عکاسی مستند که در آن عکاس صرفاَ وقایع را مشاهده و ثبت میکند، عکاسی سنتی عروسی که در آن عکاس با کارگردانی ژست و لبخند شما  و نوردر محیط های آتلیه و از پیش آماده شده از شما عکاسی میکند و عکاسی هنری که عکاس با هنرمندی و خلاقیت از زوایای نامعمول و محیط های خاص ذوق هنری خود را در عکس های شما پیاده میکند.ابتدا بفهمید کدام سبک عکاسی عروسی بیشتر با شخصیت شما متناسب است و بعد آتلیه عکاسی مناسبی را پیدا کنید که در همین سبک کار کند.

 

خود واقعیتان باشید

هیچ چیزی زیباتر از خود واقعی شما نیست،سعی کنید راحت باشید و به این فکر نکنید که در مقابل دوربین قرار گرفته اید. از چند روز قبل ژست هایی که در آن خوب به نظر میرسید را تمرین کنید.حواستان باشد که در عکس ها شانه هایتان را صاف نگه دارید ،صاف نگه داشتن پشت و شانه ها حتی در هنگام نشستن نشانه اعتماد به نفس شماست. سعی کنید مدام لبخند بزنید تا حتی در عکس هایی که مهمان هایتان بی اطلاع از شما میگیرند زیبا به نظر برسید.اگر با لبخند زدن در مقابل دوربین مشکل دارید چند بار بلند بخندید تا عضله ی صورتتان شل شوند و استرستان کم تر شود.

 

ژست مناسب در عکس عروسی

زبان بدنتان را بشناسید و بدانید برای هرکدام از اعضای بدنتان چه حرکتی مناسب تر است که عکس عروسی شما طبیعی و زیبا بشود.ما در اینجا نکاتی برای درست قرار گرفتن بدنتان در برابر دوربین به شما ارائه میدهیم.

  • چانه:برای اینکه زیر چانه تان غبعب نیاورد سرتان را بالا نگه دارید و در حالی که به سمت دوربین لبخند میزنید زبانتان را به سقف دهانتان بچسبانید.

 

  • آرنج:اگر لباس عروسی شما آستین دارد دست هایتان را خمیده و کمی دور تر از بدنتان قرار بدهید.قرار گرفتن دست هایتان روی شکم و کنار بدنتان باعث میشود که فرم بدنتان در عکس ها پهن به نظر برسد.

 

  • پاها: ژست هایی که در آنها بیشتر وزنتان بر روی یک پا هستند و پای دیگر خمیده است را امتحان کنید،این ژست ها به عکس عروسی شما حس اعتماد به نفس و زیبایی بیشتری میدهد.

 

  • دست ها: دست هایتان را بیکار به حال خودشان رها نکنید!اینکار به عکس شما حس بلاتکلیفی میدهد.سعی  کنید با دست هایتان چیزی را نگه دارید،مثلا دست داماد،دسته گل و تور.

عکس عروسی رویایی

 

 

پک زیباسازی همراه خود داشته باشید

با همه ی اشک ها،جنب و جوش و بوسه و آغوش هایی که در روز عروسی رد و بدل میشود امکان دارد که در میان جشن عروسی به یک تجدید آرایش و یا اصلاح مدل مو نیاز داشته باشید.کم پیش می آید که عروسی آرایشگرش را در تمام طول روز با خود همراه داشته باشد بنابراین لازم است وسایل ضروریتان همراهتان باشد.این وسایل میتواند شامل رژ لب،سایه چشم،سنجاق و اسپری مو،عطر بشود.اگر فکر میکنید که ممکن است موردی را از قلم بیندازید میتوانید مسئولیت را به یکی از ساقدوش ها یا همراهتان بسپارید.

 

 تکلیفتان را با فضای مجازی روشن کنید

خیلی از مهمان هایتان ممکن است در حین جشن عروسی با دوربین یا گوشی تلفنشان از شما عکس هایی بگیرند که مورد پسند شما نباشد و آن ها را در شبکه های اجتماعی انتشار بدهند،دوستانه از آنها بخواهید که تا وقتی که خودتان عکسی را تایید نکرده اید دست نگه دارند.اگر فکر میکنید ممکن است با این درخواست ناراحت بشوند میتوانید حداقل بخواهید که در عکس هایشان از فلش استفاده نکنند یا تنها در جایگاه مخصوص عکاسی از شما عکس بگیرند.

 

استرس را از خودتان دور کنید

اگر استرس داشته باشید در عکس ها مشخص میشود،دوربین را فراموش کنید و به دلیل برگزاری جشن و همسرتان فکر کنید،لبخند بزنید و حس زیبا بودن را به خودتان و همسرتان تزریق کنید.اگر سطح استرستان بیشتر از حد معمول است میتوانید از قرص های آرامبخش استفاده کنید.

 

با عکاستان صادق باشید

سعی کنید همه چیز را به عکاستان توضیح بدهید،اگر زاویه ای از صورت خودتان و همسرتان هست که دوستش ندارید به او بگویید.همچنین کسی را انتخاب کنید که مهمان های مهم را به عکاس معرفی کند تا کسی از قلم نیفتد.همچنین مشکلات خانوادگیتان را با عکاستان در میان بگذارید تا تنش  دیگری در روز عروسی بوجود نیاید.

عکس عروسی رویایی

 

حواستان به نور باشد

معمولاَ عکاس ها حواسشان به این موارد هست و نباید با تذکرهای بی مناسبت به عکاس حس دخالت کردن در کارش را بدهید؛ تنها این نکات را در نظر داشته باشید که نور طبیعی بسیار بهتر از فلش و پرژکتور است. همچنین از نور زیبا و رویایی آفتاب قبل از غروب غافل نشوید.

 

داشتن عکس عروسی بی نقص و زیبا آرزوی هر عروس و دامادی است که خاطره ی روز بزرگتان را تا سالها با آن زنده میکنید.به نظر شما چه راه های دیگری برای ثبت کردن حال جادویی روز عروسیتان وجود دارد؟نظرهایتان را برای ما بنویسید.

هرچیزی که باید در مورد "عکاسی و فیلم برداری" بدانید!

مشاهده مطالب

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *