انتخاب مدل لباس عروس
لباس عروس

چه از آن دسته از عروس هایی باشید که از پنج سالگی تصویر لباس عروسی رویایی‌شان را در ذهن مجسم می‌کنند و چه از آنهایی که چند ماه به عروسی مانده با فشار دیگران به فکر خرید لباس عروس می‌افتند، نکاتی وجود دارند که قبل از اینکه تمام مزون های لباس عروس شهر را زیر پا بگذارید باید بدانید.ما در آینه شمعدون تمام مراحل تا انتخاب لباس عروس رویاییتان را برایتان مشخص کرده ایم.

چه زمانی برای شروع بهتر است؟

باید بدانید که میانگین زمان برای آماده شدن لباس عروسی حدود سه تا پنج ماه است،بنابراین باید حواستان را خوب جمع کنید که تمام جوانب و زمان هایی که برای پرو نهایی و رفع اشکالات لازم است را در نظر بگیرید.پنج تا شش ماه مانده به روز عروسی می‌تواند زمان مناسبی برای شروع کردن باشد، با توجه به اینکه اگر بیشتر از شش ماه لباس عروسی خود را انتخاب کنید ممکن است با مشکلاتی مثل از مد افتادن و یا حتی تغییر سایز مواجه شوید.

مدل لباس عروس مورد علاقه ی شما کدام است؟

بهتر است که قبل از اینکه به دنبال مزون های لباس عروس بروید تکلیفتان را با خودتان مشخص کنید.مدل مورد علاقه شما کدام است؟دامن های پفی و یقه باز؟سبک های مدرن و شیک؟ اگر از قبل این موارد را مشخص نکرده اید نگران نباشید،چند ژورنال لباس عروس باز کنید،در صفحات اینترنت مدل های مختلف را ببینید،لباس عروس های اشخاص معروف را بررسی کنید و از هرکدام که خوشتان آمد آن را کنار بگذارید، بعد تمام لباس های انتخاب شده را دوباره در کنار هم بررسی کنید و ببینید نقطه اشتراک آن ها چه چیزی است.آیا بیشتر آنها یقه دورگردنی دارند؟آیا سبک قدیمی هستند؟ آیا دامن های بلند دنباله دار دارند؟به مرور تصویری کلی از لباس عروسی دلخواهتان پیدا می‌کنید.این تصویر به شما کمک بزرگی خواهد کرد اما همچنان نسبت به نظر مشاوران و مزون های لباس عروس انعطاف پذیر باشید، چرا که شاید آنها بیشتر بدانند که به فرم بدن شما چه مدلی بهتر می‌نشیند. نکته ی دیگر در مورد مدل و سبک لباس عروس این است که باید با تم عروسی شما متناسب باشد.هیچ چیز بدتر از آن نیست که در یک جشن خودمانی در فضای باز یک لباس سلطنتی با دامن پف دار و دنباله بلند بپوشید.

بهترین مزون لباس عروس را چطور باید پیدا کرد؟

راه های زیادی برای پیدا کردن مزون لباس عروس وجود دارد، و بهترین راه آن پرسش و تحقیق از زوج های تازه ازدواج کرده است.برای خرید لباس عروس نباید در خیابان ها وارد اولین فروشگاهی  که جذب ویترین آن شدید بروید، این کار شاید در مواردی باعث شود نتیجه خوبی بگیرید اما در اکثر موارد تنها باعث بیشتر شدن سردرگمی شما بین مدل های بی انتهای لباس عروس می‌شود.     

قبل از انتخاب از بین مزون های مختلف به محدوده قیمت ها توجه کنید، و بدانید که در سبک موردعلاقه شما فعالیت می‌کنند و اگر سایز بزرگ هستید مطمئن شوید که برای سایز شما هم مدل های متنوع دارند.

در مراجعه به مزون های لباس عروس چکارهایی باید کرد؟

پرو و انتخاب عروس مثل خرید های دیگر نیست، حتی اگر انتخاب  مدل موردعلاقه تان را نهایی کرده باشید اندازه گیری و پرو سه ساعت وقت شما را خواهد گرفت.پس باید یک روز کامل را برای گشتن در مزون لباس عروس انتخابیتان کنار بگذارید.ترجیحا ابتدای روز را انتخاب کنید که با فروشنده های خوش خلق که هنوز خسته نشده اند برخورد داشته باشید. در روز پرو حتما کفش عروسی یا کفش پاشنه بلندی که هم اندازه ی کفش عروسیتان هست همراهتان داشته باشید، لباس زیر اندازه و نو بپوشید و سعی کنید حداقل آرایش مناسبی داشته باشید تا حس خوبی به خودتان و در نتیجه به لباس هایی که امتحان می‌کنید داشته باشید. بهتر است اگر فروشگاه اجازه می‌دهد با خودتان دوربین داشته باشید و فقط به آینه اعتماد نکنید، از زوایای مختلف لباس با ژست های مختلف عکس بگیرید و عکس ها را بادقت بررسی کنید.

چه کسی برای همراهی مناسب است؟

سعی کنید افرادی را همراه خود ببرید که نظرشان واقع بینانه و مقبول همه است و میزان صمیمتتان به قدری باشد که به راحتی بتواند نظرش را با شما در میان بگذارد.کسانی را که بسیار سهل انگار هستند و هر مدلی به نظرشان خوب است و افرادی که سخت گیر هستند و با انتقادهایشان شما را ناراحت می‌کنند انتخاب های خوبی نیستند حتی اگر از نزدیکان شما باشند.

انتخاب بهترین مدل لباس عروس

قبل از مطمئن شدن چند دست لباس عروس باید امتحان کنید؟

هیچ عدد مشخص و جادویی برای این سوال وجود ندارد، هرکس بنابر میزان سخت گیری و سلیقه شخصی اش ممکن است زمان بیشتر یا کمتری طول بکشد که از انتخاب لباس عروسش مطمئن شود.هیچوقت با اولین لباسی که پوشیدید دست از جست و جو نکشید اما اگر از یک لباس مطمئن شدید به امتحان کردن ادامه ندهید، این کار تنها وقت و انرژیتان را هدر میدهد و شما و همراهانتان را گیج می‌کند.

سایز مناسب شما چیست؟

 در انتخاب سایز مشاوران به شما کمک می‌کند و چیزی که باید بدانید این است که  سایز کنونی شما مدنظر است و نه سایزی که  در چند ماه آینده برنامه دارید به آن برسید.همچنین معمولا‌ً تنگ کردن لباس کار آسان تری از گشاد کردن آن است. سایزبندی لباس های عروسی معمولا دو تا سه سایز بزرگ تر از سایز معمولی شماست پس نیازی نیست با دیدن آن نگران چیزی شوید.

چطور باید بودجه را مدیریت کرد؟

اگر محدودیت بودجه دارید سعی کنید از لباس های ارزان تر شروع کنید، احتمال اینکه از یکی از آنها لباس عروس محبوبتان را انتخاب کنید بسیار زیاد است.همچنین هیچوقت لباس های گران‌تر از بودجه تان رو پرو نکنید، اینکار فقط توقعاتتان را بالاتر میبرد و کار را برایتان سخت‌تر می‌کند.

چقدر باید به حرف مشاوران لباس عروس و خیاط توجه کرد؟

تصویری که از لباستان در ذهن دارید نباید باعث شود که از نظر متخصصان چشم پوشی کنید،احتمال اینکه مدل محبوبتان مناسب فرم بدن شما نباشد همیشه هست، قبل از اینکه به مدل های پیشنهادی دیگران نه بگویید آن را امتحان کنید، خیلی از لباسها هستند که در چوب لباسی تصویری کاملا متفاوت از اصلشان دارند،زود تصمیم نگیرید. در پیش رفتن با مد زیاده روی نکنید،معمولاً لباس مد امروز تا سال دیگر مورد پسند نخواهد بود، استاندارد مورد علاقه‌تان را پیدا کنید و بر آن اساس پیش بروید.همچنین حدود ۱۴ درصد از عروس ها ترجیح می‌دهند رنگ هایی به غیر از سفید برای لباس عروسیشان بپوشند، از متفاوت بودن نترسید.

راحتی یا شکوه؟

سعی کنید لباس انتخابی شما در عین زیبایی راحت باشد و احساس خوبی به شما بدهد،جنس پارچه هایی که پوستتان را اذیت می‌کنند انتخاب نکنید،هچنین در نظر داشته باشید که لباس های سنگین با دامن های چندلایه انتخاب خوبی برای فصول گرم نیستند.لباسی انتخاب کنید که بتوانید در آن راحت حرکت کنید و برقصید.مثلا مدل لباس عروس هایی با شانه های افتاده باعث می‌شود نتوانید دست هایتان را به خوبی تکان دهید.

انتخاب بهترین مدل لباس عروس

نفس راحت بکشید!

بعد از اینکه لباستان را تحویل گرفتید ترجیحاً آن را در خانه خودتان نگه ندارید و به یکی از آشنایان مورداعتمادتان بسپارید.چرا که هنگامی که لباس در کمد شما باشد ممکن است وسوسه به امتحان آن شوید و باعث شوید زودتر کثیف شود.

لباس عروس بخش بزرگی از بودجه عروسی شما را به خود اختصاص می‌دهد و باید در انتخاب آن دقت کافی به کار برد. مدل های مورد علاقه شما در چه سبکی قرار می‌گیرند؟آیا راحتی برای شما مهم‌تر است یا زیبایی ظاهر؟نظراتتان را برای ما بنویسید.   

     

هرچیزی که باید در مورد "لباس عروس" بدانید!

مشاهده مطالب

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *