دکوراسیون منزل عروس
جهیزیه عروس

چیدن دکوراسیون منزل عروس یکی از مهم ترین و وقت گیر ترین کارها در جریان کارهای عروسی است و با در نظر گرفتن اینکه جهیزیه عروس از چیزهای کوچک و بزرگ مختلفی بوجود می‌آید و محل و زمان خریدن هر کدام از وسایل جهیزیه‌تان احتمالاَ متفاوت است ممکن است با انتخاب اسباب و اثاثیه نامرتبط و بدون تناسب خانه‌تان را تبدیل به بازار شام کنید. این قضیه وقتی اهمیت بیشتری دارد که خانه‌تان مثل خانه‌ی اکثر تازه عروس ها فضای زیادی نداشته باشد. با ما در آینه شمعدون همراه باشید تا به شما نکاتی برای چیدن دکوراسیون منزل عروس و همچنین انتخاب اسباب ارزان و متناسب برای خانه‌های نقلی و کوچکتان بگوییم.

 

اولین قدم در طراحی دکوراسیون منزل عروس: انتخاب تم رنگی

اولین و اساسی ترین قدم برای شما انتخاب رنگ هایی هست که دوست دارید در خانه‌تان به کار برود، برای خانه های کوچک بهتر است به پالت رنگ های روشن توجه ویژه ای داشته باشید؛ شیری، سفید،صورتی کمرنگ و رنگ هایی از این قبیل می‌توانند به عنوان رنگ های غالب و پایه دکوراسیون منزل عروس به کار بروند و اسبابی مثل پرده و یا رنگ دیوارهایتان را از این رنگ های انتخاب کنید، رنگ های دیگر مثل خاکستری،شتری و… که کمی تیره هستند را می‌توانید به عنوان رنگ مبل هایتان انتخاب کنید که در فاصله زمانی بیشتری کثیف بشوند. و در آخر انتخاب یک رنگ بی پروا و بازیگوشانه می‌تواند پالت رنگی شما را تکمیل کند.رنگ هایی مثل نارنجی،قرمز،سبز،زرد که به خانه تان روح می‌دهند و آن را از حالت رنگ پریدگی در میاورد. حواستان باشد که انتخاب این رنگ ها باید محدود باشند وگرنه فضای کوچک خانه‌تان را تبدیل به چادر کولی ها می‌کنید، مثلاَ بهتر است به جای انتخاب یک مبل با گل های نارنجی یک مبل نقلی خاکستری بگیرید و برای کوسن های مبلتان از نارنجی یا زرد استفاده کنید. پالت های رنگ ها سفید،خاکستری، زرد و یا کرم،طوسی،نارنجی می‌توانند برای دکوراسیون منزل عروس انتخاب های مناسبی باشند.رنگ هایی انتخاب کنید که زود از آن خسته نشوید،پالت های رنگی صورتی و آبی که در حال حاضر بین عروس ها رایج شده‌اند اصلا انتخاب های مناسبی برای یک خانه ی زیبا و آرام نیستند.

دکوراسیون منزل عروس

 

اندازه وسایل باید متناسب با اندازه خانه شما باشد

ممکن است در فروشگاه ها یک مبل زیبای مجلل چشم شما را خیره کند اما باید حواستان به سبک خانه و اندازه اتاق نشیمنتان نیز باشد. چیزی که معمولاَ عروس خانم ها را در انتخاب مبل اتاق نشیمن گمراه می‌کند این است که مبل انتخابی‌تان ممکن است در فروشگاه نسبت به فضای بزرگ و سقف های بلند و در مقایسه با بقیه مبلمان کوچک به نظر برسد اما همچنان برای فضای خانه ی شما بزرگ باشد. بهتر است حواستان به ابعاد مبلمان و ابعاد خانه  وحتی ابعاد راه پله‌ی آپارتمانتان باشد. بعد از اینکه مبلمانتان را انتخاب کردید باید بدانید که قرار دادن مبلمان دقیقا در کنار دیوارها می‌تواند اتاق شما را کوچک‌تر نشان بدهد، پس بهتر است اگر فضای خانه‌تان اجازه می‌دهد مبلمانتان را به گونه ای قرار بدهید که به عنوان جدا کننده یک فضا از فضای دیگر باشند، مثلا مبلتان را طوری قرار دهید که فضای جلوی تلویزیون‌تان را از فضای مخصوص میزناهارخوری جدا کند.

 

از لیست وسایل ضروری‌تان دور نشوید

بودجه خود را تعیین کنید و بر اساس آن وسایل ضروری‌تان را مشخص و خریداری کنید، وسایلی مثل مبل،تلویزیون،پرده،فرش و میزهای عسلی کنار مبل میتوانند حداقل وسایلی که باید برای دکوراسیون منزل عروس و جهیزیه تهیه کنید را تشکیل بدهند، وسایلی مثل میزهای بزرگ ناهارخوری و یا بوفه ظرف و وسایل تزئینی را بگذارید برای بعد.

دکوراسیون منزل عروس

از رنگ های خیلی روشن استفاده نکنید

درست است که در ابتدای نوشته گفتیم رنگ غالبتان را رنگ‌های روشن قرار بدهید که خانه‌تان دلبازتر به نظر برسد، اما بهتر است این رنگ ها را در وسایلی به کار ببرید که دیرتر کثیف می‌شوند، برای مثال رنگ دیوارها،یا رنگ چوب میزها. بهتر است رنگ فرشتان را به گونه ای انتخاب کنید که روشن باشد اما در عین حال طرح شلوغی داشته باشد تا کثیفی های روی آن کمتر به چشم بیایند.

 

از آینه استفاده کنید

این یک اصل شناخته شده است که استفاده از آینه در خانه های کوچک باعث می‌شود فضا بزرگتر به نظر بیاید، پس بهتر است قرار دادن یک آینه در مکان های مناسب خانه را در نظر داشته باشید، البته حواستان باشد که استفاده از قاب های بزرگ و شلوغ برای آینه‌تان درچیدمان و دکوراسیون منزل عروس ممکن است تاثیر منفی داشته باشد.

 

نورپردازی را فراموش نکنید

منظورمان این نیست که تا می‌توانید در همه جای خانه از لامپ و وسایل پرنور استفاده کنید،صرفا حواستان باشد که که نورتان را چطور و در کجا خرج می‌کنید، اگر خانه تان پنجره های بزرگ دارد و  نورگیر است از این فرصت استفاده کنید و و با پرده های بلند و کلفت تیره رنگ آن را نپوشانید.

دکوراسیون منزل عروس

امیدواریم با خواندن این نکات تصمیم گرفتن برای اینکه دکوراسیون منزل عروس باید چگونه باشد را برایتان راحت تر کرده باشیم.از عکس‌ها و طراحی های مختلف ایده بگیرید اما نگذارید شما را از استانداردهای مهم طراحی دکوراسیون برای خانه های نقلی و کوچک دور کنند. به نظر شما چه نکات دیگری برای طراحی دکوراسیون باید مورد توجه باشد؟رنگ های مورد علاقه شما برای خانه آینده‌تان چیست؟برایمان بنویسید.

هرچیزی که باید در مورد "جهیزیه عروس" بدانید!

مشاهده مطالب

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *