جهیزیه عروس

اتاق خواب باید محلی باشد که علاوه بر آرامشی که به شما می‌دهد رنگ، احساسات و کلکسیون‌های مورد علاقه شما و همسرتان را  بیان کند. قبل از این برایتان نوشته بودیم که که چطور دکوراسیون منزل عروس را بچینید و در این نوشته به‌صورت جزئی تر نکات اصلی که برای تزیین دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد باید بدانید را به شما آموزش می‌دهیم.

 

انتخاب هوشمندانه رنگ

به جای انتخاب یک رنگ اصلی برای دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد از  رنگ ها و سایه هایی از یک طیف رنگی آرام بخش انتخاب کنید. بر اساس نظریه رنگ‌ها:‌ رنگ آبی ملایم، یاسی یا سبز آرامبخش در نظر گرفته می‌شوند و رنگ هایی مثل قهوه ایی مایل به نارنجی، زرد  مایل به نارنجی و زرد یاقوتی به شما حس راحتی و آسایش می‌دهد.

از ورژن ملایم شده رنگ‌های مورد علاقه‌تان برای اتاق خوابتان استفاده کنید. مثلا رنگ بنفش مایل به ارغوانی را به جای رنگ بنفش بادمجانی و یا نارنجی کدو حلوایی را به جای نارنجی استفاده کنید.

 

دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد

 

سقف را نادیده نگیرید

سقف دیوار پنجم در یک اتاق است. وقتی که شما در رختخواب دراز کشیدید، سطح بلند و خالی را تماشا می کنید؟ یک طرح ظریف و رنگی روشن به سقف اتاق‌تان اضافه کنید. بهتر است که رنگ سقف اتاقتان از رنگ روشن تر دیوار باشد. این باعث میشود که سقف کمی پایین‌تر از حالت عادی دیده شود و به  فضا احساس راحتی و صمیمیت می‌دهد. توجه به چنین نکاتی برای دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد ضروری است.

 

اتاق خواب را ساده نگه دارید

صرف نظر از اینکه خانه شما با چه سبکی تزیین شده، باید اتاق خواب شما مکانی دنج و راحت باشد.

برای دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد فقط باید  چیزهایی که لازم دارید استفاده کنید. یک تخت، یک یا دو میز کنار تخت، یک کمد و یک صندلی لازم هستند و در صورتی که به جای بیشتری نیاز دارید می توانید از قفسه استفاده کنید. به جز اینها هر چیز دیگری اتاق را شلوغ می‌کند.

برای تزیین و سعی کنید تا حد ممکن مینمال کار کنید. انتخاب یک تابلو نقاشی زیبا، ترکیب برخی از عکس های خانوادگی، گل و شمع انتخاب های خوبی برای تزیین هستند.

 

دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد

 

انتخاب وسایل مناسب

برای شروع اول طرح اتاق را بکشید و حتما فضای اتاق را اندازه گیری کنید. مبلمان اتاق با اتاقی که در آن زندگی می کنید باید متناسب باشد، نباید تخت و کمد سنگین و بزرگ برای اتاق کوچک انتخاب کنید، مبلمان کوچک در اتاقی بزرگ هم مثل این است که اتاق چیزی کم دارد و خوشایند نیست.

فضای اتاق خواب عروس و داماد را بیشتر کنید

برای اینکه به حس آرامش اتاق خوابتان اضافه کنید، وسایل غیر ضروری را در جایی به دور از چشمانتان نگه دارید. با این کار اتاق را آرام و ساده می بینید و احساس راحتی و بیشتر در اتاق می کنید.

  • یک فضا در کنار میزتان با چندین دراور یا در کنارش انتخاب کنید که بتوانید کتاب‌ها و وسایل آرایشی و بهداشتی در آن در دسترستان باشد ولی به دور از دیدتان باشد. می توانید فضا را با رومیزی زیبا بپوشانید یا میزتان دراور داشته باشد.
  • فضای ذخیره سازی در زیر تخت در نظر بگیرید که در آن بالشت،‌ پتو و ملافه اضافه قرار دهید.
  • برای کتاب‌ها و دیگر وسایل روزمره‌ تان مثل عینک و…  نیز می‌توانید از قفسه استفاده کنید.
  • و با بخش بندی خوب در کمدتان و می‌توانید به خوبی استفاده از فضای کمدتان را بیشتر کنید.
  • یا در زیر تخت وسایل را بسته شده و جدا جدا قرار دهید و با یک روتختی زیبا آنها را از چشم دور کنید.

 

دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد

 

گوشه دنج خصوصی خودتان را درست کنید

اگر اتاق خوابتان بزرگ است و فضای زیادی دارید می‌توانید یک گوشه دنج برای خودتان و همسرتان درست کنید،مثلاً قرار دادن یک صندلی یا یک قفسه کوچک از کتاب ها یا مجله‌های مورد علاقه‌تان می‌تواند حس راحتی و صمیمیت بیشتری به اتاقتان بدهد.

اگر در اتاقتان پنجره دارید بهتر است که صندلی را در کنار پنجره قرار دهید تا از نور طبیعی و زیبایی اطرافتان لذت ببرید.

 

با پارچه های زیبا و گران مخالفت نکنید

تختتان را با روتختی های لوکس و زیبا طراحی کنید. هیچ چیزی راحتی و زیبایی را به تخت شما نمی‌دهد به جز یک روتختی زیبا، همینطور می توانید با اضافه کردن ترمه و پارچه های نرم به صندلی مطالعه تان حسی بهتر و لذت بخش را به وجود بیاورید.

 

دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد

 

انتخاب پرده برای دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد

پرده راهی خوب برای اضافه کردن یک طرح و رنگ خوب به منظره اتاق شما است. پرده های کلفت جلوی نور را می‌گیرند پس بهتر است یک پارچه ظریف و نازک انتخاب کنید اما زیر آن را با یک پارچه کلفت که با رنگ پارچه روییی تزیین کنید که در مواقعی که لازم دارید از آن استفاده کنید.

 

حواستان به روشنایی باشد

برای قسمت‌هایی از اتاقتان که نیاز به مطالعه و تمرکز دارید از چراغ های خواب و مطالعه که میشه بدنه‌شان را حرکت داد استفاده کنید. و هر کدام از این چراغ ها بهتر است که قابلیت کم و زیاد کردن درجه نور را داشته باشند. و همینطور بهتر است که برای هر چراغ دکمه‌ی خاموش و روشن جداگانه ایی هم نصب کنید که به راحتی هرکدام را که خواستید روشن و خاموش کنید.

 

 

 

اجازه دهید اتاق خواب شما یک محیط خلوت باشد

حواستان باشد که تلفن،‌ کامپیوتر، تلویزیون و ماشین ورزشی تان به اتاقتان راهی پیدا نکنند. یک مکان گرانبها برای استراحت و تجدید قوا برای خود بسازید. و مطمئن باشید شما عاشق اتاق خوابی آرام و زیبا برای روزهای خوش دو نفره‌تان می‌شوید.

هرچیزی که باید در مورد "جهیزیه عروس" بدانید!

مشاهده مطالب

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *