مدل کیک عروسی شیک و ارزان
کیک و شیرینی

کیک عروسی یکی از قسمت های هیجان انگیز و خوشمزه ی عروسی شماست، انتخاب یک کیک زیبا که در میان میز شام و دسر شما بدرخشد و با هماهنگی و تناسبش با گل ها و رنگ های عروسی شما جلوه‌ی جشنتان را کامل کند کاری لذت‌بخش به نظر می‌رسد اما باید حواستان به هزینه های عروسی و قیمت کیک عروسی‌تان هم باشد. اگر فکر می‌کنید که قیمت معمول کیک های عروسی به بودجه شما نمی‌خورد و متناسب جیب شما نیست نگران نباشید؛ ما در آینه شمعدون تمام راه هایی که برای صرفه جویی در هزینه مراسم عروسی و انتخاب یک مدل کیک عروسی شیک و ارزان وجود دارد را برایتان نوشته ایم.

 

کیک عروسی اصلی و فرعی داشته باشید

یکی از راه هایی که می‌توانید با آن یک مدل کیک عروسی شیک و ارزان داشته باشید این است که یک کیک اصلی با تزئین خاص و مجلل به اندازه تعداد محدودی از مهمان ها سفارش بدهید و برای بقیه مهمان ها یک کیک با همان مواد کیک عروسی بدون تزیین در پشت صحنه داشته باشید که بعد از اینکه عکس هایتان را با کیک گرفتید و کیک عروسی‌تان را بریدید آن کیک بدون تزئین را هم به صورت بریده شده برای مهمان ها سرو کنید.

مدل کیک عروسی شیک و ارزان

استفاده از ماکت برای مدل کیک عروسی شیک و ارزان

یکی از کارهای خیلی رایج  که به صرفه جویی در هزینه های عروسی کمک می‌کند این است که مدل کیک عروسی‌ چند طبقه سفارش دهید اما از مدل های سفارش بدهید که قناد بتواند برای یک یا دو طبقه آن ماکت درست کند،این کار علاوه بر کمک به عروس و دامادهایی که می‌خواهند در هزینه های عروسی صرفه جویی داشته باشند برای عروس و دامادهایی که می‌خواهند مجلس مجللی داشته باشند اما فکر می‌کنند تعداد طبقات زیاد کیک برای تعداد مهمان هایشان زیاد است هم مناسب است، چرا که باعث می‌شود با داشتن یک مدل کیک عروسی شیک و مجلل چند طبقه، کیک عروسی‌تان  اضافه نیاید و اسراف نشود.

 

از مدل کیک عروسی یک طبقه استفاده کنید

اگر سبک عروسی‌تان اجازه می‌دهد و خودتان هم مشکلی ندارید می‌توانید از مدل های کیک عروسی یک طبقه سفارش بدهید، هیچ الزامی وجود ندارد که شما را مجبور به سفارش کیک عروسی غول آسا و چند طبقه بکند.

مدل کیک عروسی شیک و ارزان

به جای فوندانت از خامه استفاده کنید

در مطالب قبلی برایتان از نکاتی که در انتخاب مدل کیک عروسی شیک باید رعایت کنید نوشته بودیم ، حالا یک نکته ی دیگر، معمولاَ کیک هایی که روکش خامه ای دارند از کیک هایی که روکش فوندانت دارند ارزان ترند. اگر فصل عروسی‌تان گرم نیست و یا امکانات تالار پذیرایی عروسی‌تان مناسب نگهداری کیک خامه ای است می‌توانید از این راه حل برای صرفه جویی در هزینه های مراسم عروسی و داشتن مدل کیک عروسی شیک و ارزان استفاده کنید.

 

برای کیک عروسی‌تان از گل های فصل استفاده کنید

می‌توانید یک مدل کیک عروسی ساده سفارش بدهید و از قناد بخواهید به جای گل های شکری و تزئین های مختلف با فوندانت چند گل که همرنگ گلهای عروسی و دسته گل عروسی‌تان است آن را تزئین کند.

مدل کیک عروسی شیک و ارزان

از مدل های ساده غافل نشوید

قبل از این هم به این نکته اشاره کرده بودیم که زیبایی در سادگی است، سعی کنید در انتخابتان سادگی و راحتی درست کردن کیک را در نظر بگیرید تا یک مدل کیک عروسی شیک و ارزان داشته باشید.

 

لازم نیست از قنادی های معروف کیک عروسی‌تان را بخرید

اگر قنادی یا شیرینی‌فروشی خاصی در اطرافتان هست که طعم و کیفیت کارش را دوست دارید و تایید می‌کنید از آنها بپرسید که آیا می‌توانند کیک عروسی درست کنند یا نه، با این کار مقدار قابل توجهی از قیمت کیک عروسی‌تان کم می‌شود.

 

می‌توانید تزیین بالای کیک‌ عروسی‌تان را خودتان درست کنید

تزئین بالای کیک عروسی یکی از مواردی است که معمولا عروس و داماد ها به آن توجهی نمی‌کنند اما اگر مدل کیک عروسی‌تان بیش از حد ساده است و از آن راضی نیستید می‌توانید از تاپر کیک استفاده کنید. خبر خوب اینکه این تاپرها را می‌توانید به راحتی خودتان در خانه با چند تکه چوب، یا فویل و… درست کنید.

مدل کیک عروسی شیک و ارزان

 

هزینه های برگزاری مراسم عروسی می‌تواند آنقدر به شما و همسرتان استرس وارد کند که دیگر از فرآیند هیجان انگیز آن لذتی نبرید، پس اگر بودجه ی محدودی دارید این نکات را برای انتخاب یک مدل کیک عروسی شیک و ارزان  به کار ببرید. به نظر شما چه راه های دیگری برای صرفه جویی در هزینه های مراسم عروسی وجود دارد؟ نظرتان را برایمان بنویسید.

هرچیزی که باید در مورد "کیک و شیرینی" بدانید!

مشاهده مطالب

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *