کیک و شیرینی

دنیای شیرینی ها بسیار متنوع است،از خامه ای و تارت های میوه ای گرفته تا شیرینی های خشک و کاپ کیک های مختلف اما بسته به سلیقه و نوع مراسم شیرینی های انتخابی افراد متفاوت است. در این مطلب آینه شمعدون شما را با باید و نبایدهای انتخاب شیرینی عروسی شما آشنا میکند.

چقدر شیرینی برای هر مهمان مناسب است؟

اگر هنگام قرارداد بستن با شرکت تشریفاتی خود شیرینی و کیک را به آن ها بسپارید دیگر دغدغه این موارد را نخواهید داشت اما خیلی وقت ها به دلایل مختلف ممکن است بخواهید خودتان از یک قنادی خاص شیرینی مراسمتان را تهیه کنید.تهیه جداگانه شیرینی ممکن است به کم کردن هزینه هایتان کمک کند اما مطمئن شوید که قنادتان خوش قول است و میتواند کار را به موقع تحویل دهد. در اینصورت باید بدانید که مقدار شیرینی برای هر مهمان ۱۰۰ تا ۲۰۰ گرم است که معادل ۳ شیرینی سایز متوسط است.

  شیرینی خامه ای،شیک و خوشمزه

شیرینی خامه ای یکی از شیک ترین انواع شیرینی است اما انتخاب آن برای پذیرایی جشنتان ممکن است مشکلاتی به وجود بیاورد.این نوع شیرینی به هیچ وجه مناسب جشن های تابستانه نیست،چرا که به سرعت در گرما تحلیل میرود پس باید قبل از انتخاب شیرینی های خامه ای به فصل و امکانات سالن پذیرایی برای نگهداری شیرینی ها توجه کرد.همچنین خوردن شیرینی خشک برای مهمان ها بسیار آسان تر از شیرینی خامه ای است پس بهتر است یا اصلا سراغ این شیرینی نروید و یا حداقل سراغ انواع کم دردسرتر آن،مثل رولت های خامه ای کوچک بروید. بعضی از شیرینی ها مثل تارت های میوه ای نیز میتواند جایگزین خوبی برای شیرینی خامه ای باشد.
نکته ی دیگر در مورد شیرینی خامه ای این است که معمولا کیک عروسی را نوعی شیرینی خامه ای میدانند و در منوی شیرینی ها از انواع دیگری استفاده میکنند پس اگر میخواهید حتما در کنار شیرینی هایتان شیرینی خامه ای هم باشد از مسئول مربوطه بخواهید که کیک را بعد از بریدن به همراه بقیه شیرینی ها سر میز مهمان ها توزیع کند.

 بهترین شیرینی عروسی

 

شیرینی گردویی و کشمشی،کم دردسر و کم طرفدار

این نوع شیرینی ها معمولا به دلیل اندازه شان شاید موردپسند باشند اما باید سلیقه ی مهمان ها را نیز در نظر گرفت.معمولا افراد زیادی هستند به به کشمش و گردو علاقه ندارند پس حتی اگر شخصا علاقمند به شیرینی کشمشی و گردویی هستید این نوع شیرینی ها از نظر شکل و سلیقه افراد انتخاب خوبی برای جشن شما نیستند. همچنین در صورتی که شیرینی های مغزدار دیگری انتخاب میکنید باید بدانید ریسک اینکه یکی از مهمان هایتان حساسیت داشته باشید همیشه وجود دارد و بهتر است موقع پذیرایی توسط سالندار ها به مهمان ها اطلاع داده شود.

 شیرینی شکلاتی،انتخابی ریسکی برای عروسی شما

تقریبا همه عاشق شکلات هستند و منطقی است که دوست داشته باشید شیرینی عروسی شما شکلاتی باشد اما به همان دلایلی که در مورد شیرینی خامه ای گفتیم انتخاب شیرینی شکلاتی برای عروسی کار درستی نیست.اما همیشه راه های متنوع دیگری هستند که میتوانید شکلات را به منوی پذیراییتان اضافه کنید بدون آنکه نگران کثیف کاری و آب شدن آن در فصول گرم شوید.مثلا سرو شکلات های بسته بندی شیک و خاص در کنار نوشیدنی های گرم.همچنین اگر بودجه تان اجازه داد میتوانید از فواره های هیجان انگیز شکلات که روی میز دسرها قرار میگیرد استفاده کنید.

 بهترین شیرینی عروسی

 

باقلوا و شیرینی های شهدی

باقلوا و شیرینی های مشابه آن بسیار پرطرفدار هستند و اندازه استاندارد دارند و شاید انتخاب خوبی برای جشنتان باشند اما به دلیل وجود شهد و شربت باید بدانید که شیرینی های مناسب فصل تابستان نیستند و همچنین باید برای سرو شدن آن ظروف خاصی تهیه کرد.در صورتیکه به این نوع شیرینی علاقه دارید بدانید که شاید به دلیل شیرینی بیش از حد آن مطلوب بعضی از مهمان ها نباشد و سرو آن به همراه یک لیوان چای ایده ی جالبی است.

شیرینی ناپلئونی،غول خوشمزه

شیرینی ناپلئونی و دیگر شیرینی های هم سبک و اندازه آن نیز مورد علاقه بسیاری از افرادند اما به هیچ وجه مناسب مهمانی های رسمی نیستند.داشتن خامه،بزرگ بودن و چند لایه ای بودن شیرینی ناپلئونی را یکی از سخت ترین شیرینی ها کرده پس حتی اگر علاقه ی بسیاری به این نوع شیرینی دارید از انتخاب آن برای عروسی برحذر باشید.

مناسب ترین شیرینی عروسی

به طور کلی شیرینی های خشک هم از لحاظ نگهداری و هم از لحاظ سرو گزینه های خوبی برای جشن عروسی هستند، برای مثال برای سرو شیرینی های خامه ای حتما باید کارد و چنگال در نظر گرفته شود اما در شیرینی خشک چنین دردسرهایی وجود ندارد.همچنین این احتمال که بعد از مراسمتان مقدار زیادی میوه،غذا و شیرینی اضافه بیاید وجود دارد و شیرینی خشک را زمان بیشتری میتوان نگهداری کرد.به علاوه اینکه شیرینی های خشک در اندازه های کوچک از تنوع بیشتری برخوردار هستند.شیرینی های نارگیلی،زنجبیلی،تارت های میوه ای و انواع شیرینی های دانمارکی گزینه های خوبی برای مراسم عروسیتان هستند و حتی اگر مهمان هایتان محدود هستند و توانایی پخت شیرینی دارید دستور پخت های زیادی برای شیرینی های خشک وجود دارد.

شیرینی عنصر جدانشدنی پذیرایی جشن های عروسی،نامزدی،خواستگاری و به طور کلی هر مهمانی ایرانی است و تقریبا همه به آن علاقمندند.به نظر شما بهترین انتخاب برای شیرینی جشن عروسی باید چه معیارهایی داشته باشد؟آیا با معیارهای عرفی موافق هستید؟نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

هرچیزی که باید در مورد "کیک و شیرینی" بدانید!

مشاهده مطالب

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *