گل آرایی مراسم عروسی
گل آرایی عروسی

نوع گل آرایی مراسم عروسی و گل های دسته گل عروس یکی از قسمت های رویایی و زیبای برگزاری جشن عروسی است، اما قطعاَ کار ساده ای نیست. گل هایی که برای زیبا کردن مراسمتان انتخاب می‌کنید علاوه بر اینکه باید با سبک عروسی و تم رنگی شما هماهنگ باشند، باید بازتابی از شخصیت پرشور و یا ساده‌پسند شما باشند.ما در آینه شمعدون سعی می‌کنیم که به شما نکاتی که باید در انتخاب بی نقص نوع گل آرایی مراسم عروسی و جشن هایتان بدانید را به شما ارائه بدهیم.

 

در قدم اول بودجه‌تان را مشخص کنید

هنگام انتخاب گل آرایی مراسم عروسی اولین و اساسی ترین قدم این است که بودجه تان را مشخص کنید، با همسرتان در این باره صحبت کنید و تصمیم بگیرید که بهتر است چه مقدار از بودجه‌تان را صرف گل آرایی کنید. این مقدار مشخص می‌کند که چه نوع گل هایی در دسته گل، سر میزهای مهمان ها و در گل آرایی جایگاه عروس و داماد به کار برود. اگر تصمیم دارید حداقل هزینه را صرف گل آرایی کنید سعی کنید از گل های متناسب با فصل استفاده کنید، همچنین اضافه کردن مقدار زیادی برگ و شاخه سبز به گل آرایی‌تان در عین زیاد نشان دادن حجم گل آرایی مراسم عروسی‌تان یک تم روستیک به جشنتان می‌دهد و هزینه ی کمتری هم دارد.

گل آرایی مراسم عروسی

در گل آرایی مراسم عروسی خود از بقیه الهام بگیرید

ممکن است شما هیچ دانشی از گل های مناسب برای عروسی و دسته گلتان نداشته باشید، هیچ مشکلی نیست، از اینترنت، اینستاگرام و یا پینترست کمک بگیرید، رنگ ها، مدل ها دسته گل، سبک های مختلف گل آرایی عروسی را بررسی کنید تا کم کم بفهمید که مورد علاقه شما کدام است، سپس مدل های مورد علاقه‌تان را به گل فروشی  و یا تشریفاتی‌تان نشان بدهید و از او نیز در این باره مشورت بخواهید.

نکته ای که بعضی از عروس ها آن را فراموش می‌کنند این است که صرفاَ توضیحی از مدل مورد علاقه شان به گل فروش ارائه می‌دهند و بقیه را به او می‌سپارند؛ ترجیحاَ عکس هایی از گل ها و مدل های مورد علاقه‌تان را به گل فروش نشان بدهید تا کاملاَ متوجه تصویر ذهنی شما بشود.

 

مفاهیم ساده و پایه خرید گل را بدانید

لازم نیست که در عرض یک شب به متخصص گل و گیاهان تبدیل شوید اما بهتر است قبل از اینکه با گل فروشی‌تان ملاقات کنید کمی در اینترنت بگردید و ببینید چه گل هایی بیشتر برای عروسی ها به کار می‌روند،مثلا گل رز،گل صد تومانی یا گل آلاله…همچنین از قبل تصمیم بگیرید که آیا علاقه ای به استفاده از گل های معطر مثل یاس دارید یا نه؛ دانستن این موارد هنگام این موارد وقتی که با گل فروشتان صحبت می‌کنید می‌تواند اعتماد به نفس بیشتری به شما بدهد و به شما کمک می‌کند که بهتر تصمیم گیری کنید.

گل آرایی مراسم عروسی

در گل آرایی مراسم عروسی از تم رنگی مورد علاقه‌تان استفاده کنید

اگر نکات بالایی در انتخاب گل های مورد علاقه‌تان به دردتان نخورد یک راه ساده تر وجود دارد، بر اساس تم رنگی غالب عروسی‌‌تان تصمیم بگیرید. رنگ لباس ساقدوش هایتان یکی از مواردی است که می‌تواند به شما کمک کند. البته این به معنی نیست که تنها از یک رنگ استفاده کنید، رنگ های مورد علاقه‌تان را به گل فروش بگویید تا بتواند گل هایی که متناسب با آن ها هستند را برایتان انتخاب کند.

 

اول از همه دسته گل عروس!

یک نکته که ممکن است از چشم خیلی از عروس ها پنهان بماند هماهنگی دسته گل عروس با گل آرایی مراسم عروسی است. این کار جلوه و زیبایی بسیار بیشتری دارد و همچنین اگر نمیدانید کار را از کجا شروع کنید کمک خوبی است.اول دسته گلتان را انتخاب کنید و بعد بر اساس گل های و رنگ های به کار رفته در آن گل آرایی مراسم عروسی‌‌تان را انتخاب کنید.

 

گل آرایی مراسم عروسی

از سبک عروسی‎تان برای گل آرایی کمک بگیرید

اگر سبک عروسی شما بوهو و یا روستیک و یا به صورت کلی ساده باشد استفاده از گل های وحشی و استفاده بیشتر از رنگ سبز پیشنهاد ما به شماست، اما اگر برنامه دارید که یک عروسی شیک و مجلل بگیرید استفاده از رنگ های سفید و شیری انتخاب بهتری است.

 

امیدواریم که این نکات برای شما عروس های زیبا مفید باشند،آیا شما پیشنهاد دیگری درباره گل های مناسب گل آرایی مراسم عروسی دارید؟گل  مورد علاقه شما کدام است؟مشتاق شنیدن نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

هرچیزی که باید در مورد "گل آرایی عروسی" بدانید!

مشاهده مطالب

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *