تور عروس
لباس عروس

تور عروس یکی از مهم‌ترین بخش‌های ظاهر هر عروس است و در کنار لباس عروس و آرایش و مدل موی عروس ظاهر عروس را رویایی‌تر می‌کند، از زمان قدیم تا حالا تور عروس بخشی جدا نشدنی از عروسی‌هاست و کمتر عروسی پیدا می‌شود که نخواهد روز عروسی‌اش تور بگذارد، اهمیت تور عروس به قدری زیاد است که معمولاَ مدل موی عروس و حتی در مواقعی مدل لباس عروس را تحت تاثیر قرار می‌دهد و معمولاَ عروس‌ها قبل از هر چیز به فکر انتخاب مدل شینیون با تور هستند. اگر شما هم مثل هر عروس دیگری برای انتخاب مدل تور عروس از بین اندازه‌ها و رنگ و جنس‌های مختلف به راهنمایی نیاز دارید، حتماَ این مطلب را بخوانید.

 از طول و اندازه شروع کنید

برای پیدا کردن تور رویایی و ایده‌آلتان باید قبل از هر چیزی به فکر طول و اندازه‌ی آن باشید. بهتر است وقتی که برای اولین بار برای پرو لباس عروس‌تان می‌روید از گزینه‌های مختلفی که در مزون لباس عروس پیش رویتان هست امتحان کنید و حواستان باشد که اندازه تور عروس متناسب با فرم کلی لباس عروس‌تان باشد، قطعاَ نمی‌خواهید تورتان به قدری باشد که جلوی دیده‌شدن زیبایی لباس عروس‌تان را بگیرد، پس بهتر است از مشاور مزون کمک بخواهید. معمولاَ مزون‌های طراحی لباس عروس برای هر لباسی یک تور نمونه دارند که می‌توانید از آن استفاده کنید، اما اگر علاقه‌ای به استفاده از آن‌ها نداشتید و به دنیال یک چیز خاص‌تر برای لباس عروسی‌تان بودید می‌توانید تورتان را را تغییر بدهید، یا جداگانه بخرید و یا حتی خودتان درست کنید.

موی-باز-با-تور

 

رنگ تور عروسی‌تان را انتخاب کنید

باید رنگ تور عروس را تا جایی که می‌توانید شبیه به رنگ لباس عروس انتخاب کنید، ازآنجایی که رنگ‌ها به صورت کامل و دقیق در عکس‌ مشخص نیست بهتر است وقتی که برای خرید تور می‌روید، یک تکه پارچه از لباس عروس‌تان را به همراه داشته باشید. البته بهتر است بیش از حد خودتان را اذیت نکنید که رنگ‌ها دقیقاَ شبیه به هم باشند.

 

طرح مناسب را پیدا کنید

اگر لباس عروس و پارچه لباس عروس شما سنگ‌دوزی شده و پارچه‌ی کار شده‌ای دارد بهتر است برای تور عروسی‌تان از مدل تور عروس ساده و با طرح‌ها و پارچه‌ی ساده و معمولی باشد، اما اگر یک لباس عروس ساده دارید، دستتان برای انتخاب از تور‌های بلند و سنگین پولک دوزی شده باز تر است. برای مثال هرگز برای یک لباس عروس دانتل و پر از نقش نباید از تور‌های پولک دوزی یا گیپور استفاده کرد.

تور-عروس

پارچه مناسب برای تور عروسی کدام است؟

تور‌های معمولی آهار دار نسبت به بقیه پارچه‌های مثل حریر و یا تور‌های گیپور دوزی شده مناسب تر و ارزان‌تر هستند. می‌توانید یک تور معمولی انتخاب کنید و حاشیه‌اش را با گل‌های لباس عروس و یا مروارید‌های متری تزیین کنید.

مدل شینیون با تور

حواستان به تناسب مدل شینیون با تور عروس باشد

باید حواستان باشد که مدل موی عروس و تور عروسی ارتباط زیادی با هم دارند و باید قبل از انتخاب تور مدلی حدودی از شینیون‌تان در نظر داشته باشید. برای مثال تور‌هایی که روی کل سر قرار می‌گیرند مناسب مدل موی باز با تور هستند و در عوض کلاه‌های انگلیسی و کلاسیک مناسب شینیون‌های قدیمی‌تر هستند. حواستان باشد که برای امتحان و تست آرایش قبل از عروسی حتما تور عروس را همراه داشته باشید تا با توجه به آن مدل شینیون با تور را انتخاب کنید.

مدل شینیون با تور جدید

پشت لباس عروس‌ شما چگونه است؟

اگر پشت لباس عروس شما از مدل‌های باز است و یا سنگ دوزی و دانتل دوزی شده و دارای جزئیات خاصی است، بهتر است که حواستان را جمع کنید که تورتان زیبایی لباس‌تان را نپوشاند و از تور‌های نازک یک یا دو لایه استفاده کنید.

مدل شینیون با تور

 

مدل تور عروس مورد علاقه شما کدام است؟ آیا بیشتر به تور‌های بلند شاهزاده‌وار علاقه دارید یا به تور‌های مدرن و کوتاه‌تر؟ دوست دارید از مدل‌های موی باز با تور ایده بگیرید یا مدل های شینیون کامل ؟ نظرتان را برایمان بنویسید.

 

هرچیزی که باید در مورد "لباس عروس" بدانید!

مشاهده مطالب

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *