شب قبل از عروسی
برنامه ریزی عروسی

خوابیدن کافی یکی از ملزومات داشتن زندگی سالم و نشاط و بازدهی بالاتر ذهنی و فیزیکی است، اهمیت این مورد برای شب قبل از عروسی به قدری است که تقریبا همه‌ی عروس‌ها آن را توصیه می‌کنند، بی‌خوابی شب قبل از عروسی باعث می‌شود پوستتان شفافیت کم‌تری داشته باشد،مدام کسل باشید و ممکن است در اواسط روز باعث بدخلقی و سردرد بشود.

بی‌خوابی، مخصوصاَ وقتی مشغول برنامه‌ریزی عروسی‌تان هستید از مشکلات رایج عروس و دامادهاست و ما در آینه شمعدون برایتان راه حل‌هایی داریم که به بهبود خواب شیرین گرانبهایتان کمک می‌کند.

برنامه‌ی خواب و ورزش منظم داشته باشید

ورزش یک راه فوق‌العاده برای بهبود وضعیت خواب و کاهش استرس است شرکت کلاس در کلاس‌های ورزش، برنامه منظم رقص در اواسط روز یا دویدن‌های عصرانه انرژی منفی‌ را تخلیه می‌کند و هم‌چنین باعث می‌شود که در زمان خوابتان خسته باشید. علاوه بر ورزش، بیست دقیقه قبل خوابتان را برای آرامش کنار بگذارید. دوش آب گرمی بگیرید، مدیتیشن کنید و یا حرکات کششی ملایم انجام دهید.

شب قبل از عروسی

شب قبل از عروسی در خانه زود خاموشی بزنید!

نه تنها چک کردن اینستاگرام و کار با گوشی‌تان خواب را از چشمتان می‌دزدد ، حتی درجه‌ی روشنایی محیط اطرافتان هم تاثیر زیادی در بیدار سازی مغزتان می‌گذارد. توصیه می‌کنیم روشنایی صفحه نمایش گوشی‌تان را از  تنظیمات تعدیل کنید. امروزه اکثر گوشی‌های هوشمند در تنظیماتشان حالت شبانه دارند که نورهای آبی را کم و طیف رنگی گرمی را نمایش می‌دهد. هم‌چنین توجه داشته باشید که کم‌کردن ساعاتی که صرف تکنولوژی می‌کنید  در شب قبل از عروسی و تاریک و کم‌نور کردن محیط اطرافتان در ساعات پیش از خواب، به ذهن و بدنتان کمک می‌کند که بهتر برای خواب آماده شوید.

 

 زمانی را برای مدیتیشن کنار بگذارید

یکی از راه‌هایی که برای آرام‌سازی بدن‌تان می‌توانید انجام بدهید تکنیک بهبود تنفس چهار-هفت-هشت است. آسوده، با ستون فقرات کشیده و شانه‌های ریلکس شده بنشینید، روز عروسی‌تان را تجسم کنید؛ لباس عروسی‌تان، موهایتان، گل‌ها. بعد با چهار شماره هوا را داخل دهید و هفت شماره نفستان را نگه دارید و بعد هوا را به آرامی با هشت شماره بیرون دهید. این کار را سه بار تکرار کنید. هم‌چنین می‌توانید از اپلیکیشن‌های مدیتیشن، مانند headspace استفاده کنید.

شب قبل از عروسی

کارها را پشت سر هم انجام ندهید

اکثر زوج‌ها بلافاصله بعد از شیفت کاری‌شان، عصر و یا آخر هفته را به پرداختن به کارهای عروسی‌شان مشغول می‌شوند. اما این کار در دراز مدت شما در خطر ترشح بالای کورتیزول قرار می‌دهد. که باعث ایجاد بی‌خوابی و کج‌خلقی می‌شود. سعی کنید از قبل روزهایی را که می‌خواهید به برنامه‌ی مراسمتان رسیدگی کنید مشخص کنید. این باعث افزایش تمرکز، کم شدن شب‌بیداری و نگرانی حاصل از کارهای متعددی که باید برای جشن عروسی‌تان انجام بدهید می‌شود. برای اینکه بدانید روز عروسی چه چیزهایی را باید حتما همراهتان داشته باشید این مطلب را بخوانید.

هرچیزی که باید در مورد "برنامه ریزی عروسی" بدانید!

مشاهده مطالب

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *