شیرینی-مناسب-عروسی
کیک و شیرینی

برنامه‌ریزی جشن عروسی برای خانواده‌ها معمولاَ بسیار هیجان‌انگیز و در عین حال استرس‌زا است و از بین صد ها کاری که باید قبل از عروسی‌تان انجام بدهید، انتخاب شیرینی و کیک، شیرین‌ترین کار شماست. شیرینی عروسی و کیک عروسی یکی از اصلی‌ترین بخش‌های پذیرایی در همه‌ی جشن‌هاست که از برنامه‌ی پذیرایی عروسی‌ها حذف نشدنی است. به‌خاطر همین است که  دغدغه‌ی انتخاب شیرینی مناسب عروسی در ذهن هر عروس  و دامادی وجود دارد و ما تصمیم گرفتیم با معرفی انواع شیرینی که می‌توانید در جشنتان سرو کنید کار انتخاب را برایتان راحت تر کنیم.قبل تر برایتان در مورد بهترین شیرینی‌ ‌عروسی نوشته بودیم و می‌خواهیم در این نوشته به صورت جزئی‌تر  انواع شیرینی خشک مناسب عروسی را به شما معرفی کنیم.

چرا شیرینی خشک برای عروسی بهتر است؟

  • معمولاَ شیرینی‌های خامه‌ای طرفدار‌های بیشتری نسبت به شیرینی خشک دارد اما به چند دلیل شیرینی خامه‌ای مناسب عروسی نیست.
  • نگهداری از شیرینی خامه ای سخت‌تر است، مناسب فصل گرما نیست و ماندگاری کمی دارد
  • سرو شیرینی خشک بسیار آسان‌تر از شیرینی تر است؛ برای خوردن شیرینی خامه‌ای حتما باید ظرف و کارد و چنگال مناسب تهیه کرد چرا که احتمال کثیف شدن لباس مهمان‌ها با شیرنی خامه‌ای بیشتر از شیرینی خشک است.
  • کیک عروسی نوعی شیرینی خامه‌ای است و در این‌صورت سرو کردن شیرینی تر به جای خشک مناسب نیست.

 

انواع شیرینی خشک مناسب عروسی

 

شیرینی کره‌ای میوه‌ای

این نوع شیرینی‌ها از دسته شیرینی‌های جدید هستند و به نوعی ترکیب شیرینی‌های خشک با خمیر‌های چند لایه و تارت‌های میوه‌ای هستند. از نظر قیمت، این نوع شیرینی قیمت نه‌چندان بالایی دارد و با توجه به ظاهر رنگارنگ و تنوعی که می‌توانید به میوه‌ها بدهید، مناسب جشن عروسی است.

شیرینی-مناسب-عروسی

شیرینی زبان

شیرینی زبان یکی از رایج‌ترین انتخاب‌ها است، فرقی نمی‌کند که عروسی است یا خواستگاری یا یک دورهمی کوچک، شیرینی زبان سایز مناسبی دارد و حجم آن نسبت به وزنش بیشتر است، بنابراین می‌تواند به عنوان یک شیرینی خشک مناسب عروسی و میز پذیرایی شما شناخته شود.

شیرینی-مناسب-عروسی

پای میوه‌ای (سیب یا آناناس)

از دیگر انواع شیرینی‌های خشک پای‌های کوچک میوه‌ای هستند که پای سیب قیمت کمتری نسبت به بقیه دارد و پای آناناس هم با ظاهر شیک و رنگی‌، زینت میز پذیرایی شما می‌شود.

شیرینی-مناسب-عروسی

باقلوا روسی و پیچ

معمولاَ سرو باقلوا با توجه به داشتن شربت و شیره،  در عروسی‌ها، مخصوصاَ عروسی‌های فصول گرم مناسب نیست. اما اگر از باقلوا خوشتان می‌آید باید بدانید که در خیلی از جشن عروسی‌ها در ابتدای جشن که چند سینی باقلوا با چای سرو می‌شود و بعد از رسیدن بقیه‌ مهمان‌ها، شیرینی‌های دیگر را سرو می‌کنند.

شیرینی-مناسب-عروسی

شیرینی صدفی

این نوع شیرینی یک شیرینی با خمیر چند لایه است که از نظر سایز مناسب جشن عروسی نیست اما با توجه به گرد شکر و ظاهر جالب، می‌تواند برای میز پذیرایی شما مناسب باشد.

شیرینی-مناسب-عروسی

شیرینی ساق عروس

یکی از شیرینی عروسی هایی که از زمان‌های قدیم در مجالس سرو شده، شیرینی ساق عروس است، اگر به این شیرینی علاقه دارید بهتر است که شیرینی عروسی خودتان را از انواع کاراملی و شکلاتی آن سفارش دهید، چرا که محبوبیت شیرینی ساق عروس نارگیلی بین مهمان‌ها کم‌تر است  و شیرینی ساق عروس شکلاتی ظاهر شکیل‌تر و زیباتری دارد.

شیرینی-مناسب-عروسی

تارت میوه‌ای

تارت‌های میوه‌ای کوچک و انگشتی از دسته‌ی شیرینی خشک مناسب عروسی هستند که می‌توانند جایگزین شیرینی‌های خامه‌ای بشوند. داخل نان این تارت‌ها با کرم کاستارد پر می‌شود و برای میوه‌ی روی تارت، می‌توانید از میوه‌های متناسب با فصل سفارش دهید که قیمت تمام شده کم‌تر شود.

شیرینی-مناسب-عروسی

شیرینی مربایی (آلمانی یا مشهدی)

از دسته شیرینی‌های سنتی حساب می‌شوند و در شکل‌ها و مزه‌های متنوع در قنادی‌ها وجود دارند و به تنوع و قیمت مناسبشان ، یک شیرینی مناسب عروسی محسوب می‌شوند.

شیرینی-مناسب-عروسی

شیرینی دانمارکی و شیرینی شکری

یک شیرینی رایج که تقریباَ همه به آن علاقه دارند و با توجه به قیمت کمتری که نسبت به بقیه شیرینی‌ها دارد می‌تواند یک شیرینی مناسب عروسی برای کسانی باشد که بودجه محدودی دارند.

شیرینی-مناسب-عروسی

شیرینی نارگیلی،کشمشی و گردویی

می‌توانید سایز‌های کوچک این نوع شیرینی‌ها را سفارش بدهید تا مهمان‌ها در میان رقص و پایکوبی بتوانند به راحتی  و بدون نیاز به ظرف یا کارد و چنگال این شیرینی‌ها را بخورند، اما باید بدانید که افراد زیادی هستند که علاقه‌ای به نارگیل، گردو و کشمش ندارند و از این نظر شاید این شیرینی‌ مناسب عروسی شما نباشند و بهتر است یک نوع شیرینی دیگر در کنارشان سرو شود.

شیرینی قرابیه و شیرینی پنجره ای

شیرینی پنجره‌ای، شیرینی سنتی شهر یزد است و تقریباَ هیچ عروسی‌ای در شهر یزد بدون این شیرینی‌ عروسی خوشمزه برگزار نمی‌شود. شیرینی قرابه‌ای هم سر تا سر پوشیده از مغز بادام  و پسته است و اگر علاقه به طعم شیرینی‌های سنتی دارید، می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

شیرینی-مناسب-عروسی

هرچیزی که باید در مورد "کیک و شیرینی" بدانید!

مشاهده مطالب

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *