حکاکی داخل حلقه ازدواج
طلا و جواهرات

حکاکی داخل حلقه ازدواج راهی برای یکتا کردن حلقه عروسی زن و شوهر به‌گونه ای خاص و رویایی است و صرفاَ یک گزینه نیست که در طلا فروشی‌ها بخواهید آن را انتخاب کنید و اسم‌تان را داخل حلقه‌تان حک کنید. با حکاکی حلقه ازدواج می‌توانید مدلی از انگشتر که شاید صدها زوج دیگر به دست داشته باشند را دوباره از نو به نام خود بزنید و همچنین تا آخر عمر پیامی که نمایان‌گر عشق شماست را در دستتان داشته باشید. اگر به دنبال ایده‌ها و جمله‌های نو برای داخل حلقه ازدواج خود هستید و یا هیچ اطلاعی از نحوه حکاکی روی حلقه ازدواج ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماَ این نوشته را بخوانید.

برای حکاکی روی حلقه عروسی به کجا باید مراجعه کرد؟

بعد از پیدا کردن حلقه ازدواج مناسب‌تان معمولاَ همان فروشگاه‌ طلا و جواهر می‌تواند کار حکاکی داخل حلقه را برایتان انجام بدهد و با دستگاه‌های خاص‌ اسم یا جمله یا تاریخ مورد نظرتان را در پنج دقیقه روی حلقه‌تان حک بکند، اما ممکن است طلافروشی که شما به آن مراجعه کردید، دستگاه مورد نیاز این کار را نداشته باشد، در این صورت باید بدانید در راسته طلافروشی‌های بازار می‌توانید با هزینه‌ای حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان پیام‌تان را داخل حلقه‌تان حک کنید.

حکاکی داخل حلقه ازدواج

چه نوع حلقه‌ای مناسب حکاکی است؟

معمولاَ داخل تمام حلقه‌های ساده می‌توانید چیزی حک کنید اما اگر داخل حلقه‌تان به خاطر نگین‌ها و سنگ‌ها جایی برای حکاکی نداشت، می‌توانید بگویید برایتان پشت حلقه‌تان را یکدست کنند، که این‌کار طبعاَ زمان و هزینه بیشتری می‌برد و حکاکی داخل حلقه روی انوع حلقه‌های عروسی با جنس طلا، نقره، استیل، پلاتین و … ممکن است.

حلقه ازدواج باید چه اندازه‌ای باشد؟

هر اندازه که حلقه شما نازک‌تر باشد حکاکی داخل آن سخت‌تر خواهد بود و به علت کوچک بودن فونت استفاده شده برای حکاکی، خواندن پیام نوشته شده داخل حلقه دشوار تر می‌شود.  معمولاَ اندازه دو میلیمتر حداقل عرض لازم برای حکاکی داخل حلقه ازدواج است و اندازه ۳ میلی‌متر اندازه معمول و ایده‌آل است.

حکاکی داخل حلقه ازدواج

نوشته داخل حلقه باید چقدر باشد؟

معمولاَ برای نوشتن داخل حلقه ازدواج از حروف انگلیسی استفاده می‌شود و اندازه عبارت نباید بیشتر از ۱۵ تا ۲۰ حرف باشد. البته این را هم باید بدانید که بعضی از فونت‌ها اندازه بزرگ‌تری دارند و محدودیت کاراکتر شما را بیشتر می‌کنند.

 

ایده برای حکاکی روی حلقه ازدواج

 

حکاکی اسم روی حلقه عروسی

می‌توانید اسم خودتان را روی حلقه همسرتان و اسم همسرتان را روی حلقه خودتان حک کنید، یا می‌توانید اول اسم هر دوتان را با یک علامت اضافه روی هر حلقه بنویسید.

 

حکاکی تاریخ

می‌توانید یک تاریخ که برای هر دوی شما معنی خاصی دارد روی حلقه‌ها حک کنید، این تاریخ می‌تواند تاریح عقد،اولین قرار و یا حتی تاریح آشنایی‌تان باشد.

حکاکی داخل حلقه ازدواج

حکاکی چند پیام کوتاه و رومانتیک

می‌توانید از جمله‌های زیر برای ایده گرفتن استفاده کنید و حلقه‌تان را خاص خود کنید.

  • I love you : دوستت دارم
  • Always: همیشه
  • Forever : تا ابد
  • My heart is in your hand: قلب من در دست تو است
  • I am always with you:  : من همیشه با تو هستم
  • Je t’aime: دوستت دارم (به زبان فرانسوی)

حکاکی داخل حلقه ازدواج

حکاکی اثر انگشت

یکی از چیز‌هایی که به تازگی رایج شده است حک کردن اثر انگشت یکدیگر روی حبقه ازدواج است، البته برای این مدل حکاکی دستگاه‌های خاصی لازم است که به سادگی پیدا نمی‌شود و همینطور هزینه بیشتری دارد.

حکاکی امواج صوتی یا ضربان قلب

می‌توانید صدای یکدیگر را هنگام گفتن “دوستت دارم” ضبط کنید و بعد امواجش را روی حلقه‌تان حک کنید.

حکاکی داخل حلقه ازدواج

شما دوست دارید چه عبارتی را داخل حلقه عروسی‌تان حک کنید؟

 

 

هرچیزی که باید در مورد "طلا و جواهرات" بدانید!

مشاهده مطالب

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *