لباس عروس

تاج عروسی یکی از اکسسوری‌های اصلی عروس‌ها است که اگر آن را درست انتخاب کنید زیبایی و دلربایی شما را چند برابر می‌کند. تاجی که شما انتخاب می‌کنید علاوه بر زیبایی باید با سبک عروسی، آرایش عروس، مدل موهای شما و حتی لباس عروس شما هماهنگی و تناسب داشته باشد. پس اگر می‌خواهید بدانید تاج عروس مناسب فرم صورت شما کدام است و چه نکاتی را برای خرید تاج عروس باید مد نظر قرار دهید حتما این مطلب را بخوانید.

تاج عروس مناسب فرم صورت شما کدام است؟

تاج عروس مناسب صورت بیضی شکل

اگر صورت بیضی دارید باید بگوییم که در این زمینه خوش شانس هستید، چرا که معمولا می توانید از هر نوع تاج با توجه به سلیقه خود و البته هماهنگی آن با لباس یا تور خود استفاده کنید. تاج هایی با ارتفاع متفاوت، تاج هایی که در وسط سر قرار می گیرند، تل هایی که در قسمت پیشانی قرار می گیرند و حلقه های گل و … می توانند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

تاج عروس مناسب صورت بیضی

تاج عروس مناسب صورت کشیده

اگر شما صورت کشیده ای دارید، نباید از تاج هایی استفاده کنید که ارتفاع زیادی دارند و یا در قسمت وسط تاج تیز هستند. زیرا تمام این موارد صورت شما را کشیده تر می‌کند و از زیبایی شما می کاهند. تاج عروس مناسب فرم صورت شما باید به عرض صورتتان اضافه کند و صورت شما را گرد تر نشان بدهد.

هدبندهایی که کمی روی پیشانی شما را می پوشانند و از طول صورت شما کم می کنند و تل‌های دانتل می‌توانند انتخاب مناسبی برای روز فرمالیته شما باشند. اگر می‌خواهید روز عروسی‌تان حتما تاج بگذارید باید بدانید تاج عروس مناسب صورت کشیده باید حداکثر پنج سانت باشد و به صورت هلالی باشد، نه نوک تیز.

تاج عروس مناسب صورت کشیده

تاج عروس مناسب صورت گرد

اگر صورت گردی دارید  از هد بند ها و ریسه‌هایی که قسمتی از پیشانی شما را می پوشاند استفاده نکنید، زیرا صورت شما را گرد تر نشان می دهد. همچنین از تاج های خیلی پهن استفاده نکنید. تاج عروس مناسب صورت گرد باید باریک باشد، در وسط تاج ارتفاع بیشتری داشته باشد و کمی تیز باشد.  در نهایت شما باید با انتخاب تاج مناسب کمی به کشیده تر به نظر رسیدن صورتتان کمک کنید.

تاج عروس مناسب صورت گرد

تاج عروس مناسب فرم صورت مربعی

افراد دارای صورت های مربعی و مستطیلی بهتر است از تاج های بزرگ و پهن استفاده نکنند. اکسسوری های کوچک و ظریف و تاج هایی با ارتفاع کم گزینه‌ی مناسبی برای شما هستند. تاج های ظریف، هدبند ها و کلاه های فرانسوی و کلاسیک نیز می تواند جذابیت های شما را بیش تر نشان دهد.

تاج عروس مناسب فرم صورت مربعی

تاج عروس مناسب فرم صورت قلبی شکل

اگر شما صورتی قلبی شکل دارید بهتر است آرایش و شینیون شما جوری باشد که نگاه ببینده به سمت چشم ها و استخوان های برجسته ی گونه هایتان جذب شود. معمولا در صورت‌های قلبی شکل استفاده از ریسه های ظریف و هد بند ها یا تل هایی که کمی روی پیشانی می آیند گزینه های مناسبی است. کنار سر و بالای گوش ها هم جای مناسبی برای قرار دادن سنجاق ها یا کلاه های تزئینی برای این افراد می باشد. تاج های بلند و نوک تیز برای صورت های قلبی شکل توصیه نمی شود.

تاج عروس صورت قلبی

سبک عروسی شما مجلل است یا خودمانی؟

از نکات دیگری که باید در انتخاب تاج عروسی در نظر بگیرید سبک عروسی شماست. یک عروسی کلاسیک و لاکچری برگزار می‌کنید یا یک عروسی خودمانی؟ معمولاَ بهتر است برای سبک‌های کلاسیک از تاج‌های پر نگین و سلطنتی استفاده کنید و برای عروسی‌های کوچک از تاج‌های کم ارتفاع یا ریسه‌های مرواریدی و یا تاج گل.

اختلاف قدی شما با همسرتان چقدر است؟

یکی دیگر از نکاتی که برای اکثر عروس‌ها اهمیت دارد اختلاف قد عروس و داماد است، اگر دوست دارید که همسرتان از شما بلندتر باشد بهتر است تاج‌های خیلی بلند و نوک‌تیز نگیرید، و اگر شما خیلی از همسرتان کوتاه‌تر هستید می‌توانید بدون نگرانی تاج‌های نوک تیز و بلند انتخاب کنید.

تور عروسی‌تان را انتخاب کرده‌اید؟

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب تاج عروس به آن دقت کنید مدل تور عروس و مدل شینیون شما است. برای مثال اگر شینیون شما پرحجم و بالای سرتان است بهتر است از تاج‌های بزرگ و بلند استفاده نکنید. به همین علت است که انتخاب تاج عروس مناسب فرم صورت و آرایش شما باید با مشاوره و راهنمایی آرایشگرتان باشد. اگر هنوز تور عروسی‌تان را نخریده‌اید حتما این مطلب آینه شمعدون در مورد انتخاب تور عروس زیبا و رویایی را بخوانید.

شما با انتخاب یک تاج عروس مناسب می‌توانید یک ملکه تمام عیار باشید پس بهتر است در انتخاب تاجتان که مهم‌ترین اکسسوری روز عروسی شماست دقت به خرج بدهید و از راهنمایی‌های آینه شمعدون و آرایشگر روز عروسی‌تان استفاده کنید.

 

درحال ارسال
User Review
۵ (۴ امتیاز)

هرچیزی که باید در مورد "لباس عروس" بدانید!

مشاهده مطالب

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *