کارهای برنامه ریزی قبل عروسی
برنامه ریزی عروسی

وقتی صحبت از برنامه ریزی های روز عروسی می‌شود،صحبت از برنامه ریزی برای مهم ترین روز زندگی شماست .مواردی شامل انتخاب نوع گل آرایی، مدل کیک و مسایل دیگری هستند که شما برای این موارد به طور کامل برنامه ریزی کرده اید و کاملا آماده اید. اما نکات مهم دیگری نیز هستند که کمتر به آنها بها داده می شود و بی توجهی به آنها نتایج جبران ناپذیری دارد.
چه تازه در حال آماده شدن برای برنامه ریزی عروسی هستید و چه درصورتی که تا این روز خاص چند هفته بیشتر نمانده است، این موارد را به دقت مطالعه کنید و مطمئن شوید که شما این اشتباهات را تکرار نمی کنید.

۱- عدم هماهنگی قبلی برای عکاسی و فیلم برداری توسط مهمان ها

بازهم این بحث تکراری که مهمان ها اجازه دارند با تلفن همراه خود از مراسم عروسی عکس بگیرند یا خیر؟ باور کنید برای همه بهتر است که از قبل از روز عروسی تکلیف مشخص باشد و چه بهتر اینکه به مهمان های خودتان از قبل بگویید در این روز مهم تلفن همراه خودشان را کنار بگذارند و تمام حواسشان به مراسم عروسی باشد. در این صورت نیازی نیست به تک تک دوربین های مهمان ها لبخند بزنید. جدا از آن هنگامی که فیلم عروسی خود را می بینید پر از مهمان های گوشی به دست در وسط باغ یا تالار نیست و فیلم‌بردار شما با خیال راحت تمام زیبایی این روز مهم را به تصویر می کشد. در اینجا نکاتی که باید به آتلیه عکاسی عروسی خود بگویید را برایتان نوشته ایم. آنها را بخوانید و حتما در مورد آنها با عکاس‌تان صحبت کنیم.

عکاسی عروسی

۲- نهایی کردن لیست دعوت مهمان ها توسط هرکس به جز عروس و داماد

مهمان هایی که در روز عروسی شرکت میکنند تاثیر خیلی زیادی در احساس راحتی شما در این روز دارند. این مهمترین دلیلی است که باید لیست مهمان ها را حتما خودتان نهایی کنید. روز عروسی شما، روزی است که شما و همسرتان به یکدیگر قول میدهید تا آخر عمر یکدیگر را دوست داشته باشید و باهم زندگی کنید. پس نباید اجازه دهید کسانی شاهد این پیمان مقدس باشند که شما دوستشان ندارید و فقط به خاطر اینکه ناراحت نشوند دعوتشان می‌کنید. در این مورد نظر بزرگتر ها را بشنوید و از آنها راهنمایی بخواهید. اما در آخر خودتان باید لیست مهمان ها را نهایی کنید.

۳- چک نکردن پیشبینی آب و هوا

هیچکس دوست ندارد در روز عروسی شاهد باریدن برف یا باران باشد، پس لازم است حتما ۲-۳ روز قبل از مراسم عروسی، پیشبینی آب و هوا را به دقت چک کنید و برای مشکلات احتمالی آماده شوید. در صورتی که برای برگزاری عروسی فضایی باز را در نظر گرفته اید حتما از باغ مربوطه بپرسید که در صورتی که هوا بارانی یا طوفانی شد امکان انتقال مراسم به فضای سرپوشیده را دارند یا خیر؟ اگر این امکان را نداشتند باید در فرصت باقی مانده سعی کنید یک فضای سرپوشیده در قسمتی از باغ مهیا کنید و یا مکان برگزاری عروسی را به کل عوض کنید. همچنین فراموش نکنید تا به اندازه کافی چتر همراه داشته باشید و به طور کلی نکات مهم انتخاب یک تالار عروسی شیک و ارزان را در نظر بگیرید

۴- انتخاب خدمات دهنده نا‌مناسب

برای اینکه در روز عروسی همه چیز بدون نقص باشد، مهمترین نکته این است که برای تک تک خدماتی که لازم دارید، مناسب ترین خدمات دهنده را انتخاب کنید. انتخاب خدمات مناسب به این معنی نیست که برای همه چیز، گران ترین را سفارش دهید و یا خرید خود را از محله های گران شهر انجام دهید. بلکه لازم است قبل از بستن قرارداد با عکاس و فیلم بردار و تشریفات مجالس و.. تمام و کمال تحقیق کنید و کسانی را که خدمات آنها با عروسی رویایی شما مطابقت دارد انتخاب کنید. حتما در این زمینه از کسانی که به تازگی ازدواج کرده اند مشورت بگیرید و از تجربه آنها استفاده کنید.

۵- عکاس نامناسب

عکاس شما در روز عروسی از  آرایشگاه تا ماشین عروس و داخل سالن با شماست. شما بیشترین زمان ممکن را در این روز با عکاس خود می گذرانید. بنابراین بسیار مهم است که با او راحت باشید. هیچ چیز بدتر از آن نیست که در روز عروسی از صبح تا شب در مقابل دوربین معذب باشید و هنگام تحویل گرفتن عکس ها نیز از نتیجه کار راضی نباشید. بنابراین لازم است قبل از روز عروسی در مقابل دوربین عکاستان قرار گرفته باشید و نتیجه کار را ببینید. بهترین روش برای آشنا شدن با عکاستان این است که از او بخواهید عکس های نامزدی و عقد شما را هم خودش تهیه کند. در این‌صورت  هم زمان بیشتری را با او می‌گذرانید و هم اینکه هنگام مشاهده نتیجه کار، انتقادات و پیشنهادات خود را به او گوشزد می کنید.

۶- تست آرایش و مدل مو

وقتی که صبح روز عروسی از خواب بیدار می شوید، اگر بدانید قرار است بعد از رفتن به آرایشگاه مدل مو و آرایشتان چگونه باشد بسیار حس بهتری دارید. بنابراین انجام تست آرایش و مدل مو کاملا ضروری است. برای اینکه بیشترین استفاده را از تست آرایش و مدل مو داشته باشید، می توانید این کار را دقیقا در روزی که قرار است جلوی دوربین عکاس بروید انجام دهید. این روز میتواند روز فرمالیته، روز نامزدی، و یا روز قبل از یک مهمانی باشد. همچنین حتما یک آرایشگاه خیلی خوب پیدا کنید و این کار را چند ماه قبل از روز عروسی انجام دهید تا اگر از نتیجه راضی نبودید، فرصت داشته باشید که سالن زیبایی جدیدی انتخاب کنید.

آرایش عروس

۸- پایبندی به تمام رسم و رسومات

ما از گذشتگان خود رسم و رسومات مختلفی داریم که بسیاری از آنها نماد ارزش والای عروسی هستند و باعث شادی و نزدیکی دلها به هم می شود. اما ممکن است بعضی از رسم و رسومات با علاقه های شما سازگار نباشد. شما مجبور نیستید به تمامی آنها پایبند باشید. بعضی از زوج ها ترجیح می دهند تمام رسم و رسومات مثل جهازبرون، حنابندون و… را انجام دهند و برخی دیگر دوست دارند جشنشان ساده و بی دردسر باشد. هر دو دسته حق دارند عروسی دلخواه خود را برگزار کنند و این مورد نیز از مواردی است که زوج ها با مشورت یکدیگر باید درمورد آن تصمیم بگیرند.

در اینجا با ۸ اشتباه متداول زوج ها آشنا شدید و در صورتی که از قبل برای آنها برنامه ریزی کنید دیگر مشکلی نخواهید داشت. به نظر شما کدام یک از موارد بالا مهمتر بود؟ کدام موارد را از قلم انداختیم؟ ما دوست داریم از تجربیات شما در زمینه برنامه ریزی عروسی بشنویم، پس نظرات خود را در پایین همین پست با ما درمیان بگذارید.

هرچیزی که باید در مورد "برنامه ریزی عروسی" بدانید!

مشاهده مطالب

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *